Ik baalde al een tijdje. Al sinds jaar en dag verkocht ik namelijk mijn 2ehands boeken via Bol, je weet wel, de webshop met de korte naam. Maar helaas is Bol daarmee opgehouden. En zat ik al een tijdje te bedenken, wat ik in vredesnaam met al die zo goed als nieuwe boeken moest doen. Ik wist het niet meer. Hoe verkoop je 2ehands boeken online? Wie wilde mijn oude boeken kopen en dus ook weer verkopen? Maar nu weet ik het, bij de Boekenbalie in Rotterdam. Deze website van boeken biedt geld voor 2ehands boeken.
Burenkastjes
Omdat Bol er al lang is opgehouden met het verkopen van 2ehands boeken, stapelden de oude boeken zich hier op mijn vensterbank op. Ik kon de jaloezieën niet meer dicht krijgen, zo hoog waren de stapels boeken van mij. Ik vroeg aan vriendinnen of ze niet een boek wilden hebben. En ik zette ze in van die burenboekenkasten, die je nu vaak ziet. Boekenkastjes waar je gratis boeken uit kan halen, maar waar je dus ook boeken in kunt zetten. Wel heel erg circulair en lokaal. Maar als daar je boeken ook niet worden meegenomen en je ze ook al op je bankje voor de deur hebt uitgestald met een groot bord “NEEM MEE, GRATIS” en het dan nog niet lukt! Dan weet ik het niet meer. Ik had zelfs op Marktplaats boeken gezet, waar niet op werd gereageerd.
Verkoop 2ehands boeken verkopen bij Boekenbalie
Vandaag ontdekte ik Boekenbalie, een website die 2ehands boeken verkoopt, en dus ook 2ehands boeken inkoopt. Ze willen boeken kopen, die niet te lang geleden op de markt zijn gebracht. Maar ze willen allerlei soorten hebben. Ik had een lijstje van 11 boeken gemaakt, waar o.a. 5 reisgidsen bij zaten en 2 boeken over SEO, Search Engine Optimization, waar ik het wel vaker over heb. Die reisgidsen had ik allemaal cadeau gekregen en de boeken over SEO, daarvan weet ik de inhoud al. Verder had ik nog wat oudere romans (2020) en zelfs nog een recent kinderboek.
Natuurlijk valt het tegen wat je voor 2ehands krijgt. Het is een vaste prijs, maar je moet er niet teveel van verwachten, van verkoop van 2ehands boeken. Maar als je voor 10 euro aan boeken verkoopt, dan is de verzending naar Rotterdam gratis. En eigenlijk zit dat dus in de prijs gecalculeerd.

Hoe werkt het?
Ga naar deze pagina, waar je je 2ehands boeken kunt verkopen. Je kunt daar het ISBN-nummer van het boek intypen en je krijgt meteen te zien, wat je voor je boek krijgt en of ze überhaupt geïnteresseerd zijn in het boek. De meeste boeken die ik aanbood, zaten rond de 2 euro. Maar verrassend genoeg, voor die SEO-boeken kreeg ik bijna 5 euro!
Als je aanbod boven de 10 euro is, komt er een melding te staan, dat je je oude boeken aan hen kunt verkopen. Als je het helemaal zeker weet, druk je op verkopen en wordt er, nadat je even een account hebt aangemaakt, een verzendlabel aangemaakt. Je kunt je boeken, nadat je ze goed hebt ingepakt, zodat ze niet beschadigen tijdens het vervoer, afgeven aan een DHL-parcelshop in je buurt. Bij mij is dat in de onvolprezen Amsterdamstraat, waar ik wel eens iets over geschreven heb. Als je tijd hebt, kun je het nog eens lezen.
Wanneer krijg je het geld van je 2ehands boeken verkoop?
Dat ging behoorlijk rap, dat ik dat geld kreeg. Als de boeken in Rotterdam zijn aangekomen, worden ze allemaal handmatig gecheckt en zo bekijken de verkopers dus of je in aanmerking komt voor zo’n 2ehands boeken verkoop. Je moet dus wel alleen maar ongeschonden exemplaren aanbieden. Een klein dingetje is niet erg, maar missende pagina’s is natuurlijk een no-go. Daarna duurde het nog 2 dagen voordat het geld werd overgemaakt, ik vond dat supersnel.
Via Boekenbalie kun je dus makkelijk je verkoop van 2ehands boeken regelen en de stapels op mijn vensterbank zijn er niet meer. Of althans, alleen nog maar met boeken die ik wil lezen, dus een lekker stapeltje voor de vakantie. Nu ligt er Luister van Sacha Bronwasser, waar ik iedereen over hoor. En gisteren kocht ik nog De Troostbibliotheek van Sara Nisha Adams, waarvan ik alleen de titel al geweldig vind. En het boek ziet er ook lekker uit, dus superveel zin in vakantie.
En als die na de vakantie gelezen zijn, kunnen ze meteen naar Boekenbalie.
Ook leuk:


Boekenbalie is top. Ik verkoop er best veel boeken aan.